![Laden Evenementen](https://www.aalscholvers.nl/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/resources/images/tribe-loading.gif)
- Dit evenement is voorbij.
Lezing “Duik mee in onze magische Noordzee”
9 juni, 2017 @ 21:00 - 23:00
Hoe mooi de Noordzee kan zijn, kunnen zich maar weinig mensen voorstellen. De vele wrakken op de zandbodem vormen oases van leven. Een wrak is sprookjesachtig begroeid en een woonplaats van vele soorten vis, krabben en kreeften. Geen wonder dat een druk bewoond wrak een magische aantrekkingskracht heeft op sportvissers. Al eeuwenlang vissen ze hier voor hun avondmaal. Af en toe haakt hun net achter scherpe wrakdelen, breekt hun lijn of verliezen ze het lood. Door de eeuwen heen is deze verspilling problematisch geworden. Nu vormt het een bedreiging. Met name krabben en kreeften kunnen niet meer ontsnappen en raken verstrikt. Voor duikers relatief eenvoudig om ze uit hun lijden te verlossen.
In het juiste seizoen is het zicht in de Noordzee opvallend goed: tot wel 20 meter. Ben Stiefelhagen en Klaudie Bartelink duiken al jaren in de Noordzee. Ze zijn in 2009 met een grote actie begonnen de wrakken schoon te maken. Ze fotograferen en maken films en staan hiermee volop in de publiciteit in kranten, op Radio en TV. Ze werken als onafhankelijke partij samen met de vissers van de Visafslag Scheveningen, Greenpeace, Dierenbescherming, Stichting de Noordzee, IMARES Wageningen, Mare Nostrum, Heartlands films, EMS fims, Dos Winkel en IVM VU Amsterdam.
Afgelopen jaar hebben ze ook een boek uitbracht met prachtige foto’s, columns en verhalen.
Bekijk of bestel het hier: https://www.aalscholvers.nl/product/boek-in-de-diepte/
Ben en Klaudie laten door middel van multimediale lezingen (1 tot 1,5 uur) aan bedrijven, scholen, duikverenigingen en andere organisaties zien wat ze doen en waarom ze de schoonmaakactie op touw hebben gezet. Niet alleen de actie zelf wordt in beeld gebracht. Ook wordt aan de hand van films getoond hoe de consument duurzaam kan omgaan met onze lekkere Noordzee vis. Geïnteresseerd? Geef je dan nu op.
Deze lezing wordt gratis aangeboden door Stichting Duik de Noordzee schoon.